НЮЗ БГ РЕПОРТЕР / Коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ остава в същия формат. Бе подписано коалиционно и политическо споразумение за явяване на изборите на 11 юли.
Коалицията включва Гражданска платформа „Изправи се.БГ“ на Манолова, Отровното трио и три партии мандатоносители – Движение 21, Движение България на гражданите и Единна народна партия. Утре коалицията ще внесе документите за регистрация в ЦИК.
"Определихме и нашите приоритети – окончателно разграждане на мафиотския корупционен модел, възстановяване на демокрацията и върховенството на правото, повишаване на доходите на българските граждани, свободна конкуренция за бизнеса, преизчисляване на пенсиите, чиста и зелена България", заяви Мая Манолова.
Тя подчерта, че съотношението в листите за народни представители ще бъде 70 % граждани и 30 % партийни кандидати. "Не отстъпихме от нито едно от обещанията си пред избирателите. Бяхме активна парламентарна група, внесохме законопроектите, които обещахме. Направихме Комисия по ревизията и отворихме парламента за граждани. В следващия парламент ще имаме още по-голяма парламентарна група и ще продължим в същия активен дух", каза Манолова.
"Участваме в коалицията и сме направили компромиси, които гарантират излъчване на здрава парламентарна група. Определили сме ясни приоритети и разумно разпределение на позициите в листите", каза председателят на Движение 21 Татяна Дончева.
Арман Бабикян от Отровното трио заяви, че в основата на коалицията са две граждански сдружения и партии, които подкрепят този начин на политика. "Това е здрава основа, защото гражданите са тези, които решават. Ако недоволството на гражданите от протеста не е в парламента, хората отново ще излязат на площада. Очакваме да подобрим резултата", каза той.
Председателят на Движение България на гражданите Димитър Делчев подчерта, че има още партии и неправителствени организации, които подкрепят коалицията."За нас е важно политическият дневен ред да е позитивен и ние да участваме заедно с гражданите в следващия парламент", допълни той.