ИВАН ВЪРБАНОВ, ЖУРНАЛИСТ
Смазващ скандал от последните дни – арести за отвличане и насилствено дрогиране на 20 годишно момче!
Смазващ скандал от последните дни – арести за отвличане и насилствено дрогиране на 20 годишно момче!
Тримата арестувани са с маската да обществено значими и влиятелни лица, с претенцията за определени позиции в обществото - шеф на пациентска организация, актьор и синдикален активист, модел и бивш военен от Френския чуждестранен легион.
Има повдигнати обвинения от Софийската районна прокуратура, а Софийският районен съд е постановил мярката за задържане - за единият "под стража", за другите двама - "под домашен арест".
Ужасяващата история разказа в националния ефир бТВ.
Има повдигнати обвинения от Софийската районна прокуратура, а Софийският районен съд е постановил мярката за задържане - за единият "под стража", за другите двама - "под домашен арест".
Ужасяващата история разказа в националния ефир бТВ.
Разтърсващото е, че тези тримата отвличат и насилствено дрогират с розов кокаин 20-годишно момче. Връзва го за стол и го дрогират в продължение на часове, с цел да го насилят сексуално. Под дуло на пистолет!
Отврат!
Момчето бяга през терасата на балкона, скача на долния етаж – вика помощ, а днес все още е в болница, лекувайки се от странични реакции от опасната доза на дрогата, с която е натъпкан насилствено.
От пациентската организация се разграничиха, от театъра на актьора – също.
НО всички останали мълчат оглушително!
Съюзът на артистите, организации и фондации, политическите партии от парламента не коментират, съсловните фракции – също. Мълчат!
Информации свързват единия от действащата тройка индиректно с Министъра на културата – чрез присъствието си в ДЕТСКАТА школа, преподавал там на децата!!!
ЗАЩО ЛИДЕРИТЕ НА ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ПАРТИИ МЪЛЧАТ ПО ТОЗИ МЕГА ГНУСЕН КАЗУС?
ЗАЩО МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО МЪЛЧИ?
ЗАЩО МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА МЪЛЧИ?
ЗАЩО НЯМА ПОЗИЦИЯ ОТ МИНИСТЪРА НА КУЛТУРАТА, КОЙТО БЕ ЗАМЕСЕН ИНДИРЕКТНО?
ИМА ЛИ И ДРУГИ ЖЕРТВИ НА ПОДОБНИ НАСИЛВАНИЯ И ОРГИИ ОТ ПОСОЧЕНИТЕ?
ИМА ЛИ ПОДОБНИ ИЗДЕВАТЕЛСТВА В СФЕРАТА НА КУЛТУРАТА?
ИМА ЛИ ПОДОБНИ БАНДИ – НАСИЛНИЦИ, КОИТО ИЗДЕВАТЕЛСТВАТ ВЪРХУ СВОИ КОЛЕГИ ТВОРЦИ, ОТ ПОЗИЦИЯТА НА СИЛАТА ИЛИ ВЛАСТТА КЪМ СВОИ ПОДОПЕЧНИ, МЛАДИ МОМЧЕТА И МОМИЧЕТА ?
КОЛКО ЛИ СА ЖЕРТВИТЕ, КОИТО НЕ СА МОГЛИ ДА ИЗБЯГАТ ОТ ПОДОБНИ СИТУАЦИИ?
ИМА ЛИ ЖЕРТВИ, КОИТО НЕ ИСКАТ ДА ПРИЗНАЯТ И ДА ОСВЕТЯТ СВОИТЕ НАПАДАТЕЛИ?
Трябва ли министърът на културата да подадял оставка?
Освен, че е въпрос на личен избор, на морални, етични и нравствени устои и мъжество да се носи отговорност, особено, когато си обвързан със ситуацията макар и индиректно – ясно е за всеки читав човек какъв е правилният избор!
Но, ако говорим за Министерство на културата, нека припомним, че там има десетки основания за оставка на министъра. Над 60-70 експерти, които бяха уволнени, притиснати да напуснат, сами се оттеглиха, картината говори сама за себе си. Няма отговори за театралната афера, кой ще понесе отговорността за източените милиони. Всичко бе заметено под килима. А има и доклад на АДФИ, публикуван през месец юни на сайта на Агенцията. Обемен, който описва точно ред по ред констатираните нарушения. Сегашната администрация се е заела да сменя директори на ДКИ, да кадрува в самото министерство, да управлява процесите – според своите си виждания. В публичното пространство излязоха десетки казуси, на които отговори няма.
Бойко заяви, че отделни министерства са дадени на концесия, нали така? Не иска да каже кои, на кого ... Но, какво да си мислим, като гледаме случващото се!
Ясно е, фактите сами говорят за себе си!
Болно и ненормално време – властват насилниците, наглите, безпардонните!
Содом и гомор!
Горко ни!
# # #