International Standard Serial Number - ISSN : 3033-1684

ПРЕМИЕРА НА "СТЪПКА ПО СТЪПКА" В ТЕАТЪР "БЪЛГАРСКА АРМИЯ"

23 Февруари 2022г.
ПРЕМИЕРА НА "СТЪПКА ПО СТЪПКА" В ТЕАТЪР "БЪЛГАРСКА АРМИЯ" | The News BG Reporter ®
THE NEWS BG REPORTER

Театър „БЪЛГАСКА АРМИЯ” готви нова премиера.
Тя ще се състои на 28-и февруари от 19:00 часа, а спектакълът е „Стъпка по стъпка“ от Питър Куилтър.
Преводът е на Михаела Кацарова, сценичната редакция и режисура - на Лиза Шопова. Сценограф и художник на костюмите е Анелия Райкова.

На сцената ще видим: Анастасия Ингилизова, Гергана Плетньова, Евелин Костова, Даниел Върбанов (гост), Денислав Маринчев (гост), Стефан Роглев (гост), а такъ също и студенти от НАТФИЗ от класа на проф. Атанас Атанасов.

Пиесата кодирана от вечната тема за любовта!

Какво се случва, когато три жени малко „по принуда“ тръгват на двудневен поход в планината? Естествено - започват да си споделят, но не всичко ...
После, без видима причина, се скарват, а след това - очаквано и логично се сдобряват, „малко“ се напиват, уж се мразят, но все пак побеждава любовта помежду им.
Да, на пръв поглед става пълен хаос от чувства, но жените го наричат приятелство.
И колкото жените да се вълнуват от мъжете, казват, че има нещо, което те не могат да им дадат. А то е точно този разпилян пъзел от чувства, в който жените успяват да се изгубят.
Зрителят ще съпреживее два дни, през които три жени взимат важни решения, преодоляват препятствия, които водят до нелепи и трогателни ситуации по между им. Ще си кажат ли истината, ще намерят ли сили да си простят, ще оцелеят ли в тази враждебна среда?
Стъпка по стъпка ще вървим заедно с тях към върха, където трябва да си вземат последно сбогом с тяхната починала приятелка.
И все пак: Това, което се случва в планината, си остава в планината!

Ето какво разказва Лиза Шопова за новата си постановка:

"В сюжета на пиесата „Стъпка по стъпка“ се заплитат цял куп трогателни и смешни ситуации. Стъпка по стъпка, пиесата проследява предизвикателствата, пред които се изправя приятелството на три жени. Срещата с природата и неочакваните трудности се превръщат в комични срещи с трудностите на съвременната жена в забързания свят, която няма време нито да надникне в себе си и да разкрие докрай чувствата си, нито да разбере близкия човек."

Колко тайни и премълчани обиди могат да се крият зад декларираната близост?
Ще успеят ли да ги преодолеят и накъде ще поемат личните им пътища и съдбата на тяхното приятелство след този поход?
Ще намерят ли сили тези три млади жени да разрешат любовните си проблеми, ще могат ли да проявят емпатия и заедно да продължат живота си нататък?

Това са част от въпросите, които ще ни вълнуват в продължение на час и половина от сцената на Театър „БЪЛГАРСКА АРМИЯ” и ще ни направят съпричастни към героините в тази завладяваща пиеса, към която режисьора Лиза Шопова подхожда с финес и чувство за хумор, а актрисите Анастасия Ингилизова, Гергана Плетньова и Евелин Костова насищат с живот, създавайки истински калейдоскоп от чувства.

Премиерата на „Стъпка по стъпка“ в Театър „БЪЛГАРСКА АРМИЯ“ е на 28 ФЕВРУАРИ от 19:00 ч.

На добър час!
Сподели

Коментари

Изпрати
В момента разглеждате олекотената мобилна версия на уебсайта. Към пълната версия.